Kadaise Lietuva vadinta šiaurės Jeruzale. Kodėl? Kokius pėdsakus paliko nuo Gedimino laikų mūsų šalyje gyvenę žydų tautybės žmonės? Ko galima pasimokyti iš tautos, tūkstančius metų kantriai ir atkakliai saugančios savo tikėjimą, apeigas ir papročius?
Ar žinojai, kad norint tapti musulmonu, tereikia sąmoningai dviejų musulmonų akivaizdoje ištarti: „Nėra kito Dievo išskyrus Alachą, o jo pranašas yra Mahometas.“? Musulmonai vadovaujasi Koranu, Šventuoju Raštu, kuriame aptariamos ne tik tikėjimo tiesos, bet ir įvairūs kasdienio gyvenimo aspektai, tokie kaip pagarba vyresniesiems, svetingumas, giminystės ryšiai, azartinių lošimų, svaigalų ir rūkymo draudimai.
Buda mokė „Aš tik žmogus... Ieškokite tiesos savyje“. Konfucijui svarbiausia buvo pagarba tėvams ir tradicijoms. Lao Dzė rūpėjo universalios chi energijos srautų judėjimas. Vedos tūkstančius metų mirtingiems, klystantiems žmonėms pasakoja apie pagrindinį dievišką visatos sąrangos principą Brahmaną... Bet kuriam atviros širdies ir proto žmogui Rytų religijų turtingumas ir gylis gali kelti tik pagarbią nuostabą: žmonija savo siela rūpinasi tokia daugybe būdų!