is desktop
Titulinis
Visos temos

Visos temos

Charakterio ugdymas (pagal A. Sprindžiūną)

Geras charakteris – ne duotybė. Tai asmeninių pastangų, sprendimų ir veiksmų pasekmė. Įvairiais laikais buvo vertinamos skirtingos charakterio savybės. Kokias savybes į savo asmeninio tobulėjimo sąrašą įtrauktum tu? Arba paprasčiau: kokiu norėtum tapti žmogumi? Tai pradžia, tavo asmeninis tikslas. Dabar laikas susidaryti veiksmų planą. Ir nepamiršti jo laikytis!

Gyvenimo prasmė

Būna dienų, kai viskas aplinkui spinduliuoja prasme: žaisti su savo šunimi – prasminga, eiti į mokyklą – prasmė, susitikti su draugais – irgi aišku, kodėl. O kartais viskas atrodo beprasmiška. Ar čia rasi atsakymą į vieną iš svarbiausių klausimų? Nemeluosiu tau: atrodo, kad gyvenimo prasmę kiekvienas susikuriame pats sau. Turbūt todėl taip sudėtinga ir įdomu būti žmogumi.

Tėvai ir vaikai

Šeima. Penkios raidės. Bet kiek jose gali būti jėgos! Kiek žmonių jos gali tau reikšti ir priminti, kiek didelių ir mažų įvykių akimirksniu praplaukia prieš akis! Ir jei manai, kad tavo šeima – pati beprotiškiausia pasaulyje, nieko keista. Santykiai ir ryšiai tarp artimiausių žmonių yra vieni iš sudėtingiausių ir paslaptingiausių. Be jų mes dažnai – mažiau žmonės.

Meilė ir šeima

Kas šeimą paverčia šeima? Meilė. Ir kiek daug yra jos formų ir atspalvių! Apkabinimas – meilė, padėtas išspręsti uždavinys – meilė, rūpestis susirgus – meilė, padrąsinantis žodis ar tiesiog tylus pabuvimas greta – meilė. Nepuoselėjama meilė nyksta. O žmonių akys darosi liūdnos. Meilės neverta taupyti ar atidėti „geresniems laikams“. Kai daliniesi meile, ji ne mažėja, o plečiasi.

Žmogus – kūniškas, lytiškas asmuo

Kas aš esu? Siela, įkalinta kūne, ar kūnas, kuriame tarsi varnėnas inkile apsigyveno nemari siela? O gal nei viena, nei kita? Būti žmogumi yra įprasta, tačiau ne savaime suprantama. Pažinti save, vadinasi, suprasti savo sielos polėkius ir išmokti išmintingai naudotis kūno teikiamomis dovanomis.

Skirtingi, bet vienodai vertingi

Tau juk įdomu, kuo berniukai skiriasi nuo mergaičių, o vyrai nuo moterų. Čia rasi aiškų ir išsamų atsakymą. Priklausome žmonių giminei, tačiau mūsų lytis lemia vienokias ar kitokias savybes bei polinkius. Galima tai neigti, tačiau ar ne išmintingiau būtų vyrų ir moterų skirtingumą pažinti ir priimti? Tai, beje, padeda atsikratyti pasenusių stereotipų bei prietarų.

Meilė – žmogaus pašaukimas

Mylėti reikia mokėti. Ir galima mokytis mylėti. Šiandien žodį „meilė“ atrasi beveik kiekvienoje lentynoje ar ant kiekvieno stulpo, tačiau pasižiūri ir jauti – meile ten nė nekvepia. Jei paklausi, per kiek laiko žmogus gali išmokti mylėti, neslėpsiu – to mokomės visą gyvenimą. Kodėl tai reikėtų daryti? Pamėgink ir pati ar pats suprasi, kad šis jausmas, šis gebėjimas, ši galia viską keičia. Ir tai nėra tik gražūs žodžiai. Tai faktas.

Santuoka – šeimos kūrimo pamatas

Kokia santuokos sakramento prasmė? Ką reiškia „prisiekiu būti tau amžinai ištikimas (-a)“? Koks Dievo vaidmuo šiame svarbiame žmogaus gyvenimo įvykyje? Kada ir kaip ima skleisti sparnus sutuoktinių meilė? Tai svarbūs, vyro ir moters būtį keičiantys klausimai. Sužinok, ką apie tai sako Bažnyčia, ką pasakoja jaunos sutuoktinių poros. Ir paklausk savo širdies: ką mano ji?

Biblija kaip sandoros istorija

Jei rytoj būtų tvanas, o naktį išgirstum Dievo balsą, kviečiantį statyti laivą, ar patikėtum kvietimu? Nojus nesuabejojo – ir tai tik viena iš nuostabių Dievo ir žmogaus sandoros istorijų, kurias pasakoja Biblija. Šios istorijos ne tik teikė vilties šimtams kartų, bet ir primena, kad esame atsakingi už nuolatinį, sąmoningą ryšį ne tik vieni su kitais, supančiu pasauliu, bet ir su Aukščiausiuoju.

Ortodoksija. Nuo Bizantijos iki Lietuvos

Ar kada girdėjai, kaip cerkvių varpai kviečia tikinčiuosius į pamaldas? Ar kada matei ikoną – šventą stačiatikių paveikslą? Stačiatikių, arba Rytų krikščionių, religijos ištakos siekia Jėzaus Kristaus laikus. Sužinok, kuo panašios ir kuo skiriasi Rytų ir Vakarų krikščionių doktrinos bei apeigos. Susipažink su glausta ortodoksų istorija, išgirsk apie sentikius, išmintinguosius vienuolius-senolius, unitus ir ekumenizmo judėjimą.